Do czego używać kopert powietrznych?

Koperty powietrzne, nazywane także bąbelkowymi, to doskonałe rozwiązanie, dzięki któremu można bezpiecznie przesyłać przedmioty delikatne i wymagające odpowiedniej ochrony. Korzystają z nich zarówno sklepy internetowe, jak i apteki czy osoby sprzedające na aukcjach internetowych. Dzięki kopertom powietrznym można mieć pewność, że wysłany przedmiot dotrze do odbiorcy w nienaruszonym stanie. Ponadto takie koperty są estetyczne i odporne na zabrudzenia, dzięki czemu mogą bez większych szkód przetrwać cały proces dostawy. W sprzedaży dostępne są różne rodzaje i wielkości kopert powietrznych. Kiedy warto z nich skorzystać?

Jakie są ceny kopert powietrznych?

Koperty powietrzne nie kosztują wiele więcej niż zwykłe, papierowe koperty. Kopertę w najmniejszym rozmiarze można kupić już za 14 groszy. To naprawdę niewiele biorąc pod uwagę fakt, że przesyłka będzie doskonale zabezpieczona i w niezmienionym stanie dotrze do odbiorcy. Im większy format koperty, tym wyższa cena. Jednak nawet za największą kopertę zwykle nie trzeba zapłacić więcej niż 6-8 zł. Oczywiście w sprzedaży są także koperty powietrzne ozdobne, np. powlekane błyszczącym papierem w różnych kolorach. Jednak takie opakowanie nie może być wysłane pocztą – konieczne jest zastosowanie dodatkowej, klasycznej koperty papierowej lub powietrznej, na której może być przyklejony znaczek czy postawiona pieczęć.

Czytaj także  Pewny kurier Warszawa – zawsze drogi?

Jak zbudowane są koperty powietrzne?

Koperty powietrzne pokryte są papierem powlekanym tworzywem sztucznym. Dzięki temu jest on odporny na przetarcia, rozdarcia czy zabrudzenia. Pod papierem znajduje się folia bąbelkowa cechująca się dużą gęstością i grubością, dzięki czemu koperta jest doskonale usztywniona. Taka budowa sprawia, że koperta jest niezwykle lekka i niemal nie ma wpływu na wagę przesyłki. Koperty powietrzne mają perfekcyjnie wykonane zgrzewy, więc nie ma możliwości, aby uległy rozklejeniu. Ponadto wyposażone są w pasek samoprzylepny pokryty wytrzymałym klejem, który zapobiega przypadkowemu otwarciu przesyłki. Wszelkie próby otwarcia powodują powstanie trwałego śladu i uniemożliwiają ponowne zamknięcie.

Jakie przedmioty można przesyłać w kopertach powietrznych?

Koperty powietrzne dostępne są w różnych rozmiarach. W kopertach najmniejszych najczęściej wysyłane są nośniki pamięci lub drobne przedmioty. W sprzedaży są także specjalne koperty przeznaczone do przesyłania płyt CD i DVD. Większe formaty kopert nadają się do przesyłania drobnych przedmiotów, takich jak, np. dokumenty w formacie A5, próbki, elementy elektroniczne czy odzież.

Kolejny rozmiar kopert pozwala na bezpieczne przysyłanie książek czy dokumentów w formatach A5 i B5. Większe koperty wykorzystywane są do przesyłania dokumentów w formacie A4 oraz większych przedmiotów, natomiast w największe można spakować duże przedmioty i dokumenty w formacie A3, a także kalendarze, segregatory z dokumentami czy oferty handlowe. Największy rozmiar standardowych kopert powietrznych to 350×470 mm. Wysyłając przedmioty w kopertach powietrznych, można zaoszczędzić na kosztach wysyłki. Wystarczy wysłać je w postaci listu poleconego zamiast paczki pocztowej.

Czytaj także  Kosze zakupowe na święta: Trendy, pomysły na zawartość i ich znaczenie w tradycji świątecznej