Jaki certyfikat z zarządzania projektami?

Wiążesz swoją przyszłość z pracą jako kierownik projektu? A może twój zawód już polega na pracy w grupie i nadzorowaniu postępu danego projektu. Jeśli odpowiedź na chociaż jedno pytanie brzmi „tak”, mamy dla Ciebie rozwiązanie.

Aby polepszyć swoje umiejętności społeczne oraz zwiększyć swoją wiedzę w zakresie zarządzania, warto wziąć pod uwagę kurs z zarządzania projektami. Brzmi głupio? Zaraz przekonasz się, że to rozwiązanie ma naprawdę bardzo dużo sensu! Zanim jednak opowiem Ci o kursie z zarządzania projektami, skupmy się na idei kursów samych w sobie.

Dlaczego warto uczestniczyć w kursach?

Przede wszystkim pozwolą Ci one poszerzyć swoje horyzonty. Niezależnie od tego na jaki kurs się zdecydujesz, powinieneś zdawać sobie sprawę z tego jakie korzyści możesz z niego wyciągnąć. Kursy lub inne tego typu szkolenia nigdy nie powinny być tylko efektem ubocznym otrzymania nowego papierka – wręcz przeciwnie, to papierek potwierdzający twoją wiedzę jest efektem ubocznym kursu. Nigdy na odwrót! W przeciwnym razie szkolenie nie będzie miało żadnego sensu a czasu który spędzisz na bezsensownym słuchaniu o rzeczach, które Cię nie interesują, już nigdy nie odzyskasz.

Kto powinien wziąć udział w kursie?

Tak jak wspomniałem, kursy nie są dla wszystkich. Nie każdy czuje potrzebę poszerzania swojej wiedzy w ściśle określonym temacie. Niestety często jest tak, że to pracodawca na siłę wysyła swoich pracowników na kursy i szkolenia, licząc na to, że każdy z nich podniesie swoje kwalifikacje. Jest to bardzo dobry pomysł ze strony pracodawcy, niemniej jednak przed decyzją o tym kto weźmie udział w kursie, należy najpierw przeprowadzić selekcję w ten sposób aby upewnić się, że dana osoba wyniesienie z tego szkolenia jak najwięcej. Jest to szczególnie ważne wtedy gdy to pracodawca opłaca kurs oraz pobyt pracowników w innym mieście.

Czytaj także  Zastosowania gorącego kleju

Jaki certyfikat z zarządzania projektami?

Przejdźmy zatem do meritum, jeśli chcesz skorzystać z kursu, który pozwoli Ci rozwinąć skrzydła w dziedzinie zarządzania projektami, ale nie wiesz jakie szkolenie wybrać, mam dla Ciebie małą podpowiedź. Dobrym pomysłem będzie udział w kursie PRINCE2. Co to takiego? Jest to metoda zarządzania, która pozwoli Ci jasno poukładać w głowie wszystkie sposoby oraz metody zarządzania. Dzięki PRINCE2 będziesz doskonale wiedział co robić krok po kroku.
Kolejnym kursem, który pomoże Ci zdobyć nowe umiejętności w dziedzinie zarządzania projektami jest PMBOK (to skrót od Project Management Body of Knowledge) dzięki temu kursowi rozwiniesz swoje umiejętności w kontaktach z ludźmi, co pomoże Ci w budowaniu relacji, a te z kolei są niezwykle ważne w dziedzinie zarządzania. Podstawą różnicą między tymi kursami jest podejście do projektu. Dajmy na to w metodzie PMBOK projekt jest skończony sukcesem gdy produkt lub działanie które było jego celem zostało zrealizowane, natomiast w przypadku PRINCE2 produkt lub działanie musi być odpowiedniej jakości w innym wypadku projekt nie jest zakończony sukcesem.

Jak widzisz zarządzanie projektami to nie łatwa sprawa i właśnie dlatego powstało kilka rodzajów kursów (o większości z nich nie ma tutaj mowy). Zatem jeśli chcesz skorzystać z jednego z nich, zapisz się na nie już dziś!

Czytaj także  Visa Cash Back – jak działa i jaką kwotę można wypłacić?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *