Jaki czytnik kart płatniczych wybrać?

Mając firmę, która się rozwija po pewnym czasie będziesz zastanawiał się czy warto zainwestować w zakup terminala do kart płatniczych. Takie rozwiązanie jest bardzo popularne i ułatwia robienie zakupów przy pomocy kart. Na co zwrócić uwagę przy wyborze właściwego czytniku?

Rodzaje terminali płatniczych

Jeśli prowadzisz regularną sprzedaż i chcesz, aby Twoja firma lub sklep była przyjazna i wygodna dla klientów pod względem metod płatności to warto pomyśleć o zakupie właściwego terminala płatniczego. Coraz więcej osób decyduje się na płatności kartą, dlatego taka opcja po pewnym czasie jest bardzo pożądana, ponieważ ułatwia robienie wygodnych zakupów bez konieczności noszenia gotówki. Ze względu na rosnący popyt na tego typu urządzenia wszelkie opłaty i prowizje od transakcji zostały obniżone, a wiele sklepów również zrezygnowało z popularnych niegdyś limitów zakupów od określonej kwoty.

W Polsce każdego dnia decyduje się na korzystanie charakterystycznych plastikowych kart płatniczych i mając na uwadze potrzeby klientów powinieneś zdecydować się na zakup takiego urządzenia. Aby był możliwy zakup terminala warto sprawdzić jakie oferty są dostępne na rynku, a następnie skontaktować się z jednym, wybranym agentem rozliczeniowym. Wbrew pozorom osoby, które dopiero zaczynają biznes mogą mieć pewne trudności z wyborem właściwego terminalu. Niektóre z tych urządzeń pozwalają również na doładowanie telefonu lub wypłatę gotówki i działają bardzo podobnie jak tradycyjne bankomaty. O jakich kosztach musisz pamiętać decydując się na zakup terminala do swojego sklepu?

Czytaj także  Dlaczego warto rozwijać pracownika w firmie?

Przede wszystkim jest to opłata za dzierżawę terminala czyli kilkadziesiąt złotych w miesiącu w zależności od zakupionego modelu urządzenia i jego mobilności. Drugą opłatą są prowizje. Ich wysokość różni się w zależności od branży Twojego sklepu, ale prowizje nie przekraczają 4 %. Najniższe opłaty z tego tytułu płacą restauracje, sklepy i hotele. Trzecią bardzo ważną opłatą jest koszt połączeń autoryzacyjnych. Jednak jeśli Twoim priorytetem jest rozwój sklepu i ułatwienie dla klientów bez wątpienia warto zdecydować się na zakup terminala.

Czytnik – tak czy nie?

Są sytuacje, w których można obejść się bez czytnika do kart płatniczych. Taka sytuacja ma miejsce wtedy, gdy sprzedaż nie idzie po Twojej myśli i nie masz pewności jak będzie w przyszłości. Jeśli jednak widzisz, że wzrasta zapotrzebowanie na produkty oferowane przez Twoją firmę lub usługi to warto pokusić się o zakup terminala. Jeśli masz wątpliwości jaki wybrać to warto skontaktować się z fachowcem, który doradzi Ci najlepsze rozwiązanie dla Twojego biznesu i pozwoli na podjęcie łatwej decyzji. Pamiętaj, że mając terminal w swojej firmie masz większe możliwości sprzedażowe i oferujesz wygodne zakupy swoim klientom. Znając ich zamiłowanie do kart kredytowych i płatniczych warto zdecydować się na posiadanie terminala w swoim sklepie.