Jaki stolik do komputera?

Stoliki do komputera są niezbędne w każdym biurze, a i w domu mogą się przydać jeśli dużo czasu spędzamy przed ekranem komputera. Nowoczesność oznacza ciągłe zmiany, a dotyczą one także wystroju wnętrz, w tym i mebli biurowych. Coraz częściej spotyka się meble mobilne, które pozwalają na częste zmiany aranżacyjne. Co to oznacza i jak wyglądają nowoczesne biura?

Wybieramy stoliki do komputera. Czym się kierować?

Wybierając biurko pod komputer, powinniśmy zastanowić się, jak będziemy z niego korzystać. Jeżeli będziemy czasami sprawdzać pocztę, wystarczy mały stolik, ale jeżeli chcemy przy biurku pracować wiele godzin, musimy zadbać o ergonomię stanowiska pracy. Stoliki do komputera powinny mieć dobrze wyprofilowane krawędzie, by można było swobodnie oprzeć ręce. Wysokość biurka powinna zapewniać swobodne ułożenie rąk na jego blacie. Blat biurka powinien być umieszczony na wysokości 72-75 cm. Na rynku dostępne są również modele z możliwością regulacji wysokości blatu, co jest bardzo dobrym rozwiązaniem, jeśli z biurka będą korzystać osoby o różnym wzroście. Wybór szerokości biurka zależy głównie od naszych możliwości. Jeżeli nie ogranicza nas przestrzeń, najlepsze będzie biurko o szerokości 120 cm i głębokości 80 cm.

Wygodne stoliki do komputera. A może meble mobilne?

Szukając stolików do komputera, musimy zwrócić także uwagę na to, czy stawiając na nim monitor, zachowamy odpowiednią odległość ekranu od oczu. Nieodpowiednia odległość może skutkować bólami głowy lub pogorszeniem wzroku. Optymalna odległość powinna wynosić od 40 do 75 cm. Pamiętajmy także o tym, że górna krawędź monitora powinna znajdować się na wysokości naszego wzroku. Dobrze, jeżeli mamy możliwość regulacji wysokości monitora w zależności od zmiany naszej pozycji. Jeżeli pracujmy na komputerze stacjonarnym lub używamy dodatkowej klawiatury podczas pracy na laptopie, biurko może mieć wysuwaną szufladę na klawiaturę. Taka szuflada może ograniczać miejsce na nogi, przez co nasza praca będzie mniej komfortowa. Stawiając klawiaturę na blacie, mamy możliwość oparcia rąk. Kupując stoliki do komputera, możemy zdecydować się na meble mobilne, które można swobodnie przesuwać, gdyż są wyposażone w kółka. Biurka tego typu mają wiele dodatkowych funkcji i można je dostosować do potrzeb pracownika, na przykład dodając półki, małe regały lub nadstawki. Takie nowoczesne meble są elastyczne i pomysłowe, a dzięki nim można szybko dokonać zmian w aranżacji przestrzeni.

Czytaj także  Transport specjalistyczny – co kryje się pod tym pojęciem?

Wybierając stoliki do komputera, zastanówmy się, jak często będziemy przy nich pracować. Idealnym rozwiązaniem są meble mobilne, które można bez problemy przesunąć, schować i dostosować do naszych potrzeb.