Najciekawsze aplikacje do organizacji zadań

Jeśli jesteśmy wyjątkowo zajętymi ludźmi, którzy muszą sprostać wielu obowiązkom, aby tego dokonać musimy przeistoczyć się w komputery z niezawodną pamięcią. Niestety takie transformacje zdarzają się jedynie w twórczości z gatunku Science Fiction, dlatego warto byśmy znaleźli coś w rodzaju „zewnętrznej protezy pamięci”. W tej roli świetnie sprawdzają się aplikacje, które możemy zainstalować choćby w telefonie.

Która z aplikacji jest najpowszechniej dostępna?

Narzędziem, którego obsługa jest niezwykle intuicyjna, a także wyjątkowo dostępnym jest kalendarz Google. W wielu androidach instalowany jest fabrycznie, dzięki czemu wystarczy jedynie uruchomić i korzystać. W tej aplikacji możemy utworzyć kilka kalendarzy, kolorować je, wprowadzać oznaczenia, a także ustawiać przypomnienia. Oczywiście tego rodzaju aplikacja zsynchronizowana jest z kontem Gmail, dlatego też możliwe jest korzystanie z niej na każdym urządzeniu, z którego logujemy się na to konto. Informacje są udostępniane automatycznie. Co ważne, w przypadku tego narzędzia możliwe jest łączenie się z innymi urządzeniami i „zapraszanie się” na wydarzenia.

Czy jest możliwe, by urządzenie pamiętało za nas?

Jeśli często korzystamy z poczty elektronicznej, warto byśmy zapoznali się z aplikacją Mailbox. Pozwala ona na zarządzanie naszą korespondencją w czasie. Dzięki niej nie jesteśmy zmuszeni do pamiętania o konieczności odpowiedzenia na jakąś wiadomość na przykład za tydzień. Wystarczy, że stworzymy jej szablon i wydamy aplikacji polecenie, by mail został wysłany na przykład pojutrze. Trzeba przyznać, że to genialna opcja dla zapominalskich. Ile razy zdarzyło ci się pamiętać o czyichś urodzinach na kilka dni przed tylko po to, by w kluczowym momencie jakoś przeoczyć to niezwykle ważne wydarzenie? Dzięki tej aplikacji będziesz pamiętał o wszystkim.

Czytaj także  Visa Cash Back – jak działa i jaką kwotę można wypłacić?

Jak dużo czasu zajmuje ci wykonywanie poszczególnych czynności?

Mówi się, że szczęśliwi ludzie czasu nie liczą. W dzisiejszych czasach sprawy mają się niestety dokładnie odwrotnie.  By być szczęśliwym, należy liczyć czas, bo dzięki temu jesteśmy w stanie na przyszłość lepiej go zagospodarowywać. Aby prowadzić swoistą „ewidencję” czasu można zainstalować aplikację Toggl. Pozwala ona określić, jak wiele godzin czy minut zajmuje nam wykonanie konkretnego zadania, na przykład zawodowego. Mając podobne informacje można z łatwością stwierdzić, co da się zrobić, by usprawnić własne działanie i zyskać więcej czasu na odpoczynek, który przecież jest również niezwykle ważny i bardzo potrzebny dla regeneracji sił. Dzięki korzystaniu z tej aplikacji rzeczywiście nam go nie zabraknie.

Dlaczego warto korzystać z aplikacji?

Istnieją typy osobowości, którym niezwykle trudno jest się zdyscyplinować i działać planowo, co często oznacza przecież to samo, co produktywnie. Korzystanie z aplikacji z pewnością pomaga wyrabiać w sobie pewne nawyki i kształtować postawę zdyscyplinowania, solidnie dając w kość wewnętrznemu leniowi. Z pewnością warto go pacyfikować, ponieważ bardzo utrudnia życie!