Najważniejsze rzeczy, o których trzeba wiedzieć posiadając tablet

Kupno tabletu nie kończy się na jego użytkowaniu. Aby móc bezpiecznie z niego korzystać warto zapoznać z kilkoma zasadami, aby w przyszłości uniknąć niepotrzebnych zmartwień czy frustracji.

 

Tablet jest urządzeniem multimedialnym, które można porównać do smartfona, ale o dużo większej wygodzie użytkowania. Tablety na ogół zaczynają się w wielkościach 7 calu i mogą osiągnąć nawet 12, czyli tyle, ile mają mniejsze laptopy. Większość tabletów nie umożliwia dzwonienie w sieci GSM, pomimo możliwości użycia karty SIM. Ta służy jedynie do łączności internetowej. Chociaż zdarzyć się może, że tablet pozwoli na wykonywanie połączeń z numeru telefonu na numer telefonu, ale rozmówca z pewnością będzie wyglądać śmiesznie trzymając tak duży „telefon” przy uchu.

 

Tablet służy przede wszystkim do przeglądania internetu, oglądania filmów i zdjęć. Jego duży wyświetlacz nadaje się do tego idealnie, ale ze względu na rozmiar jest bardziej narażony na mikrorysy. Folia na tablet pozwoli na zaoszczędzenie wielu nerwów i zwiększy wartość sprzętu przy jego odsprzedaży. W pewnym stopniu zmniejszy ryzyko pęknięcia ekranu, ale gdy to już się zdarzy to utrzyma odpryski szkła w jednym miejscu, dzięki czemu pęknięcie będzie mniejsze.

Uzupełnieniem ochrony tabletu powinno być dobrej jakości etui z ochroną na wyświetlacz. Takie etui często występuje pod nazwą Flip Cover, ale by było kompletne powinno się zainwestować także w etui wsuwane. Takie połączenie to niemal 100% ochrona przed uszkodzeniem nie tylko wyświetlacza, ale również przed otarciami, uszczerbkami i innymi wadami, które pogarszają wizualnie sprzęt.

Czytaj także  Grzanie wody z falownikiem Fronius Ohmpilot. Jak to działa?

Nie daj się nabrać na reklamy

Wszystkie reklamy mają za zadanie nakłonić odbiorcę do kupa reklamowanego produktu. Często więc przedstawia się osobę zadowoloną z korzystania z jego funkcji, np. edytora plików wideo, zdjęć, rysowania za pomocą rysika. Nie można nabrać się na te rzeczy. Tabletów, które mogły by wykonać większość reklamowanych funkcji jest na rynku nie wiele, i wszystkie nalezą do tej „górnej półki”. Wg. prawa reklamowany produkt musi osiadać te funkcje, ale większość odbiorów tylko kojarzy dany produkt myśląc, że wszystkie są takie same. W tym miejscu warto przytoczyć taki przykłady jak „adidasy” w przypadku wszystkich butów sportowych, „ipod” dla odtwarzaczy mp3, czy „CPN” dla stacji benzynowych.

Możliwość korzystania z czułego rysika do tabletu umożliwiającego wykonywanie precyzyjnych operacji jak robienie cieni czy dokładniejsze rysowanie jest zarezerwowana tylko dla niektórych sprzętów, jak Samsung Galaxy Tab czy iPad Pro. Zdecydowana większość tabletów na rynku musi zadowolić się zwykłym rysikiem pojemnościowym ze standardową gumą na jego końcach. Takie rysiki są uniwersalne i potrafią obsłużyć każdy tablet i telefon dotykowy. Kosztują bardziej niewiele, jednak nie są w ogóle precyzyjne. Bardziej nadają się do zabawy lub scrollowania stron internetowych, niż do bardziej zaawansowanych prac.

Czytaj także  Wybieranie właściwej stacji pogodowej dla twojego domu