Poczta kurierska nadal pewna?

poczta kurierska

Według słowników kurier jest to posłaniec, którego zadaniem jest szybkie dostarczenie do określonego celu przesyłek lub listów. Poczta natomiast, to instytucja (najczęściej państwowa)zajmująca się obrotem przesyłek. Jeszcze kilkanaście lat temu w Polsce najbardziej znany był państwowy operator pocztowy, który zajmował się dostarczaniem przesyłek w całym kraju oraz za granicą. Dzisiaj mianem poczty kurierskiej określane są wszystkie firmy zajmujące się dostarczaniem paczek, czy listów.

Czego oczekujemy?

Korzystając z usług firm kurierskich najczęściej oczekujemy sprawnego, szybkiego dostarczenia nadanej przez nas paczki lub listu. Nierzadko powierzamy kurierom bardzo ważne i cenne dla nas dokumenty, czy przedmioty. Oczekujemy, że nasze przesyłki dotrą do odbiorcy na czas, w nienaruszonym stanie. Zanim na rynku pojawiły się zagraniczne renomowane firmy przewozowe oraz zanim zaczęły powstawać nowe, najpewniejsza była zawsze państwowa poczta. Nadając przesyłkę w okienku pocztowym, mieliśmy przekonanie, że oddajemy ją w pewne ręce. Dzisiaj nie tylko renoma ma znaczenie. Klienci oczekują również sprawnej obsługi, najlepiej bez konieczności wychodzenia do urzędu oraz przystępnych cen usług.

Cechy pewnej poczty kurierskiej

Dzisiaj firmy państwowe nadal mają ustaloną pozycję ale muszą konkurować z wieloma wyspecjalizowanymi firmami kurierskimi. Najwięksi przewoźnicy dysponują flotą pojazdów przystosowanych do przewozu przesyłek, wyszkolonymi pracownikami oraz bazą magazynową na całym świecie. Nawet mają do swej dyspozycji samoloty i statki. Wszystko to sprawia, że klienci darzą takich kurierów ogromnym zaufaniem. Pewna poczta kurierska zazwyczaj jest łatwo dostępna i oferuje konkurencyjne ceny, bez obniżania standardu usług. Ponadto oferuje ona możliwość śledzenia przesyłki, tak by klient upewnił się, że jego zlecenie zostanie należycie zrealizowane. Najatrakcyjniejsza jest jednak możliwość zamówienia kuriera, który odbiera przesyłkę z naszego domu i dostarcza ją pod podany adres. Udogodnienie to przede wszystkim pozwala zaoszczędzić czas. Dlatego miedzy innymi, prywatne firmy kurierskie stały się bardziej popularne od poczty państwowej.

Czytaj także  Jaki czytnik kart płatniczych wybrać?

Choć często słyszymy niepochlebne opinie na temat niektórych firm kurierskich, to są to wyjątki. Obecnie przesyłki kurierskie uważane są za najlepszy i najsolidniejszy sposób dostarczania paczek i listów. W dużych aglomeracjach miejskich kurierzy rowerowi niemalże przez całą dobę dostarczają dokumenty i przesyłki do biur i urzędów. W obrocie międzynarodowym, również przesyłki kurierskie są coraz popularniejsze. Logistyka stanowi ważny element życia gospodarczego kraju.