Co powinno znajdować się w teczce konferencyjnej?

Życie każdego z nas związane jest z wieloma spotkaniami, sprawami, które należy załatwić, wizytami u lekarza… Wiele dat do zapamiętania powoduje, że często zdarza się spóźnić lub zapomnieć o umówionym spotkaniu. Na takie sytuacje nie można sobie pozwolić, szczególnie gdy się chce być postrzeganym jako osoba profesjonalna i kompetentna. Dlatego wiele osób stawia na książkowe kalendarze, w których można wynotować plan dnia co do godziny. Jednak o wiele lepszym rozwiązaniem są specjalne teczki konferencyjne, w których oprócz kalendarza znajduje się wiele innych przydatnych w codziennym funkcjonowaniu przedmiotów.

Jak powinna wyglądać teczka konferencyjna?

Teczki konferencyjne powinny być przede wszystkim pomocne w wykonywaniu codziennych zobowiązań. Dlatego ich format nie powinien być większy niż A4 – taką teczkę można schować do plecaka czy torby na laptopa, a także do męskiego neseseru czy eleganckiej dużej damskiej torebki. Większe formaty będą nieporęczne, zaś mniejsze mogą okazać się niewystarczające na potrzeby przeciętnego użytkownika – mówią specjaliści z Pasażu biurowego.  

Wybierając teczkę konferencyjną warto wybrać taką, która będzie wykonana z wytrzymałego materiału, np. skóry, ekoskóry czy mocnych tekstyliów technicznych. Pozwoli to zminimalizować ryzyko uszkodzenia teczki w czasie intensywnego korzystania z niej każdego dnia. Dobrze jest też zwrócić uwagę na to, aby teczka miała jak najwięcej przegródek o różnych rozmiarach, co pozwoli na przechowywanie w niej osobistych dokumentów, wizytówek, notatek itp. Część z przegródek może być wykonana z przeźroczystych materiałów, dzięki czemu o wiele łatwiej będzie odnaleźć potrzebny dokument czy wizytówkę.

Teczki konferencyjne mogą być zapinane na zamek błyskawiczny lub na zapięcie zatrzaskowe z magnesem. To drugie rozwiązanie jest o wiele wygodniejsze, gdyż rzadziej się psuje i pozwala na szybsze otworzenie teczki.

Co powinno znaleźć się w teczce konferencyjnej?

Zawartość teczki konferencyjnej będzie zależała w głównej mierze od naszych potrzeb – nieco innego wyposażenia będzie szukał student, nieco innego biznesmen. Z reguły w teczkach tego typu można znaleźć między innymi:

  •         klips z notesem, niektóre teczki wyposażone są dodatkowo w wyjmowaną podkładkę do pisania z klipsem, co znacznie ułatwia przygotowanie notatek. Dzięki klipsowi do teczki można              przymocować też ważne notatki, z informacjami, które są najpilniejsze na dany dzień;
  •         notatnik;
  •         kalendarz – z reguły jest to nieco mniejsza wersja klasycznego kalendarza książkowego, w której dodatkowo można zapisać adresy i telefony do swoich klientów, kontrahentów czy                      znajomych;
  •         kilka kieszeni otwartych i zapinanych na zamek lub zatrzask;
  •         długopis oraz miejsce na dodatkowe przybory biurowe;
  •         kalkulator – najczęściej jest to kalkulator pozwalający na wykonywanie podstawowych działań matematycznych;
  •         brelok do przymocowania kluczy;
  •         kieszonka na telefon komórkowy;
  •         zewnętrzna podłużna kieszeń na dokumenty.

 

Czytaj także  Terminal przenośny - idealne rozwiązanie dla usług gastronomicznych