Programy przydatne w magazynowaniu

Prowadzenie magazynu nie jest łatwe, a by móc zachować niezbędny porządek w dokumentacji, trzeba zakupić program magazynowy. Wybór oprogramowania jest ogromny, a w ofercie producentów znajdziemy zarówno klasyczne programy desktopowe, jak i nowoczesne aplikacje sieciowe uruchamiane w przeglądarce internetowej.

Jakie pogramy są przydatne – program magazynowy i do wystawiania faktur

W każdej firmie przyda się prosty program do fakturowania, który jest konieczny, gdy coś sprzedajemy. Jeden z podstawowych programów pozwala na obsługę wielu firm własnych, możliwość zdefiniowania kont dla wielu użytkowników oraz instalowanie programu na kilku stanowiskach komputerowych. Aplikacja obsługuje czytniki kodów kreskowych oraz pozwala na drukowanie na fakturze kodów QR do szybkich płatności mobilnych za pomocą smartfonu. Taki pogram może pobrać w wersji darmowej, co pozwala na wystawienie wystawić do 15 faktur i 15 rachunków miesięcznie.

Wraz z programem do prowadzenia magazynu można pobrać oprogramowanie, które umożliwia wystawianie wszystkich rodzajów faktur i rachunków, w tym dokumentów pro forma, faktur krajowych, eksportowych, zaliczkowych, VAT-UE i VAT-marża.

Jaki jest najlepszy program magazynowy? Wybieramy program księgowy

Dla osób prowadzących jednoosobową działalność przeznaczony jest program magazynowy, który umożliwia prowadzenie gospodarki magazynowej z opcją definiowania do sześciu cen sprzedaży każdego z towarów lub usług. Moduł ten pozwala na śledzenie stanów magazynowych, przeglądanie historii przyjęć i wydań oraz wykonanie spisu z natury, aby stwierdzić, czy mamy braki czy nadwyżki w magazynie. Ponadto, na podstawie braków w magazynie i zapisów fakturowych (wpisy w Księdze Przychodów i Rozchodów), program automatycznie wyliczy należny podatek dochodowy i wygeneruje odpowiednie deklaracje. Ma wbudowane rejestry sprzedaży i zakupów VAT, moduł fakturowania z opcją wystawiania dokumentów sprzedaży w języku angielskim i niemieckim oraz narzędzia do rejestrowania przebiegu pojazdów i wyposażenia firmy. W programie można też stworzyć wzór planu kont, który umożliwia segregowanie dokumentów kosztowych oraz sprzedażowych. Dzięki temu szybko i skutecznie odnajdziemy potrzebne informacje, bez konieczności żmudnego przeglądania stosu dokumentów.

Czytaj także  Utylizacja płyt CD

Oprogramowanie przydatne do prowadzenia firmy działa na dowolnym komputerze w biurze i możemy z niego swobodnie korzystać. Zainstalujmy program magazynowy, by sprawnie prowadzić działalność.