Tanie i wytrzymałe krzesła konferencyjne

W salach wykładowych czy konferencyjnych oprócz miejsca dla wykładowcy, czasem stołów czy stolików, znajdują się głownie krzesła. Stojące w rzędach, jak zmultiplikowane czekają gotowe do służby. Wciąż są przestawiane, ustawiane, składane i rozkładane, a siadają na nie ludzie o różnych gabarytach – muszą być więc wytrzymałe. A że przy tym mają dla właściciela zarabiać – najlepiej jeśli są też tanie. Sprawdź, czym się kierować, wybierając tanie i wytrzymałe krzesła konferencyjne.

Tanie czyli jakie?

Standardowe, metalowo-plastikowe, czasem z wyściełaniem tkaniną i pianką krzesła konferencyjne to średni minimalny koszt około 70–80 zł za sztukę. Można jednak dostać nawet tańsze modele – będą pewnie w całości z cienkiego plastiku, składane i z wąskim i płytkim siedziskiem. Czy jednak można je jeszcze nazwać konferencyjnymi? Aby mogło nosić to miano, krzesła muszą spełniać choć podstawowe kryteria, które wynikają z celu ich przeznaczenia. Mają być stabilne, ale lekkie, łatwe w utrzymaniu czystości, zamiast składania lepiej jeśli stabilnie można je postawić jedno na drugie i tworzyć z nich stosy, które łatwo schować, a ponadto muszą pomieścić na swych siedziskach i udźwignąć ludzi o różnych gabarytach, a żeby tego było mało – dobrze jeśli są wygodne, bo słuchacze spędzą na nich każdorazowo ładnych kilka godzin.

Czytaj także  Archiwizacja danych medycznych

Okazyjność ceny będzie zatem zależeć od tych podstawowych parametrów. Jeśli możesz kupić krzesła konferencyjne spełniające te kryteria, a przy tym estetyczne i solidnie wykonane za mniej niż 100 zł, to znaczy, że trafiłeś na znakomitą okazję. Tak samo będzie, jeśli trafisz na drewnianą konstrukcję z chromowanymi elementami i miękkim obiciem za mniej niż 300 zł. Nim skusisz się na składane krzesełko za kilkanaście złotych, zastanów się, czy to naprawdę „tanio”.

Sala konferencyjna w biurowcu

Wytrzymałe i komfortowe

Wybierając model krzesła warto zwrócić uwagę na takie same parametry, jak w przypadku fotela biurowego, czyli na głębokość siedziska – powinna zapewniać podparcie ok ¾ długości ud, a oparcie powinno sięgać przynajmniej do łopatek. Najważniejsza jednak będzie szerokość siedziska, jeśli nie będzie mniejsza niż 45 cm. To pozwoli komfortowo usiąść potężniej zbudowanym osobom, a drobniejszym zapewni nieco przestrzeni nawet przy ciasno ustawionych krzesłach.

Najwytrzymalsze będą krzesła nieskładane i o metalowej konstrukcji (drewniane będą droższe). W nieco nowocześniejszej, bardziej eleganckiej wersji mogą być to części chromowane.

Co do tkaniny, ważne, żeby można ją było prać (np. odkurzaczem z funkcją prania), szczególnie, jeśli dla efektu lekkości zdecydujemy się na jasne obicie.

W przypadku mniejszych sal konferencyjnych, np. wewnętrznych, firmowych, mieszczących do 30 osób, warto zdecydować się na nico nowocześniejszy wygląd i użycie szlachetniejszych materiałów, np. wytrzymałej ekoskóry, ponieważ oprócz funkcji użytkowej warto zwrócić uwagę na reprezentacyjność tego mebla.

Czytaj także  Z jakich klejów korzysta przemysł?

Przed zakupem krzeseł konferencyjnych dobrze jest zorientować się w ofercie producentów, w przypadku dużej liczny krzeseł wynegocjować rabat, ale na pewno zwrócić uwagę na jakość, żeby  krzesła mogły posłużyć wiele lat, zamiast po roku ponownie wydawać na nowy zestaw.