Terminal przenośny – idealne rozwiązanie dla usług gastronomicznych

We accept all credit cards

Nic tak nie irytuje klienta restauracji, jak długotrwająca obsługa klienta. Możliwość złożenia  zamówienia, oczekiwanie na posiłek, a zwłaszcza zapłata gościa lokalu za usługę, powinna odbywać się sprawnie i szybko. Jakość obsługi klienta w zakresie płatności znacznie podnosi posiadanie przenośnego terminala. Dzięki niemu płatność kartą jest przyjemna i wygodna.

Gdzie terminal mobilny jest niezastąpiony?

Największe udogodnienia i zyski płynące z używania bezprzewodowego terminala zauważają  zarówno duże jak i drobne lokale gastronomiczne oraz firmy świadczące usługi cateringowe. Jeszcze do niedawna w budkach z lodami czy food truckach płatność kartą była niemożliwa. Brak odpowiedniej infrastruktury potrzebnej do zainstalowania oraz podłączenia tradycyjnego terminala i wysokie koszty wdrożenia systemu transakcji bezgotówkowych, skutecznie zniechęcały właścicieli takich firm. Dziś przedsiębiorca może zdecydować się na przenośny terminal. Płaci wówczas jedynie za zakup sprzętu oraz prowizję od każdej transakcji. Unika jednak opłat związanych z dzierżawą terminala.

Using payment terminal for paying in restaurant, enter personal

Klienci doceniają możliwość płatności kartą bezpośrednio przy stoliku w restauracji lub ogródku piwnym. Dzięki temu nie muszą fatygować się do kasy, aby uregulować swój rachunek. Ta opcja jest niezastąpiona również dla organizatorów kulinarnych imprez plenerowych. Możliwość płatności kartą sprawia również, że goście lokalu czują się bardziej komfortowo. Nie są zmuszeni szukać gotówki bądź co gorsza czekać na wydanie reszty, co często jest dość niezręczną sytuacją, zwłaszcza kiedy kelner oznajmia, że nie ma wystarczającej ilości bilonu, aby ją wydać.

Czytaj także  Kosze zakupowe na święta: Trendy, pomysły na zawartość i ich znaczenie w tradycji świątecznej

Kto zyskuje najwięcej?

Dzięki możliwości korzystania z czytnika zbliżeniowego, płatność kartą jest niezwykle szybka. Usługa ta jest dostępna wszędzie, gdzie jest możliwe połączenie mobilne. Kolejną zaletą jest fakt, że bateria takiego urządzenia działa bardzo długo, dlatego w terminale przenośne mogą być wyposażone również osoby, które przez większość dnia pracują w terenie. Bez obaw mogą z niego korzystać m.in. kelnerzy, dostawcy posiłków czy też kurierzy. Dostawa wszelkich zakupów i zamówień wprost do domu klienta i trwająca dosłownie kilka sekund płatność za towar stała się rzeczywistością właśnie dzięki temu mobilnemu urządzeniu. Nowoczesne firmy nie wyobrażają już sobie dzisiaj funkcjonowania bez zastosowania transakcji bezgotówkowych.

Korzystanie z mobilnego terminala płatniczego bardzo pozytywnie wpływa zarówno na wygodę pracy kelnerów i dostawców, ale także na satysfakcję klientów z obsługi. To wszystko przekłada się w przyszłości na realne zyski przedsiębiorstwa oraz wzrost jego konkurencyjności względem tych firm, które jeszcze nie oferują tego rozwiązania swoim klientom. Na wdrożeniu i wykorzystaniu przenośnych terminali zyskuje zatem zarówno firma, jak i jej klienci. Nad zaopatrzeniem swoich lokali w te urządzenia powinien zastanowić się każdy ambitny przedsiębiorca.