Czym są usługi vas i kiedy warto z nich skorzystać?

Każdy sprzedawca doskonale wie, że klient często wymaga dopieszczenia i wywołania poczucia wyjątkowości oraz specjalnego traktowania. Nic więc dziwnego, że coraz częściej stosuje się usługi VAS, czyli Value-Added Services, a po polsku to po prostu wartości usługi dodanej. Czym są tego rodzaju usługi i w jakich sytuacjach powinno się z nich korzystać?

Czym są usługi VAS?

Jak zostało to już we wstępie wyjaśnione, VAS to wszelkie działania przeprowadzane na produkcie, które mają na celu jego ubogacenie i zwiększenie ostatecznej wartości dla klienta. Warto się więc teraz dowiedzieć, jakie to mogą być konkretnie działania i czego będą dotyczyły.
Jak można się bez trudu domyślić, usługi VAS mogą zasadniczo się pomiędzy sobą różnic w zależności od tego, w jakiej branży będzie funkcjonowała firma je stosująca. Inaczej będzie to wyglądało dla przedsiębiorstwa logistycznego, inaczej dla firmy z branży e-commerce, a jeszcze w inny sposób dla sklepu z ubraniami. Niemniej do tych najpopularniejszych usług VAS zaliczyć można np. precyzyjnie określony termin dostarczenia zamówienia, jego ubezpieczenie, awizację przed dostawą lub też przepakowywanie, porcjowanie i ubogacanie towaru poprzez poprawę wyglądu jego opakowania. Możliwości w tym zakresie są naprawdę ogromne.

Czytaj także  Na czym polega logistyka zwrotów?

Dlaczego warto korzystać z usług VAS?

Jak można się bez trudu domyślić, usługi tego rodzaju to często wiele kłopotów i trudności dla przedsiębiorcy. Ich wprowadzenie wiąże się z kosztami, a także często stanowi spore logistyczne wyzwanie. Powstaje więc naturalnie pytanie, z jakiego powodu warto je w ogóle wprowadzać. Jakie są zalety usług VAS?
Przede wszystkim wiedzieć trzeba, że ich wprowadzenie może w znacznym stopniu przyczynić się do podniesienia sprzedaży. Lepiej dopasowany do klienta produkt, który będzie ubogacony w odpowiedni sposób, stanie się po prostu atrakcyjniejszy, a więc i chętniej kupowany.
Co ciekawe, usługi VAS mogą być również niezwykle cenne dla funkcjonowania przedsiębiorstwa. Do tego typu usług zalicza się bowiem również przygotowanie towaru na magazynie, czyli np. jego ometkowanie, nadanie mu numeru identyfikacyjnego i odpowiednie jego rozmieszczenie. Wszystko to sprawia, że łatwiejsze i efektywniejsze staje się zarządzenie magazynem i znajdującymi się na nim towarami.

Kiedy powinno się skorzystać z tego typu usług?

Wielu przedsiębiorców zastanawia się teraz zapewne, kiedy powinni sięgnąć po takie usługi. Czy należy czekać do jakiejś konkretnej sytuacji, załamania sprzedaży lub problemów ze znalezieniem nowych klientów?
Jak się okazuje, ostatnie lata jasno wskazują, że usługi VAS zaczynają się cieszyć naprawdę ogromną popularnością i sięga po nie wiele firm. Są one w stanie poprawić sprzedaż, lecz także uprawnić codzienne funkcjonowanie firmy. Oznacza to zatem, że tak naprawdę każda firma, bez względu na branżę, powinna poważnie przeanalizować swoją sytuację i rozważyć wdrożenie takich usług.

Czytaj także  Czym zajmuje się agencja reklamowa? Najpopularniejsze usługi reklamowe

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *