Rynek IT – jakie studia wybrać?

Sukces w branży IT jest zdecydowanie łatwiejszy do odciągnięcia niż w innych sektorach gospodarki. Wie o tym doskonale Mark Zuckerberg, który ze zwykłego studenta stał się twórcą najpowszechniejszej platformy społecznościowej na świcie. Stereotyp wyalienowanego informatyka-dziwaka już dawno odszedł w zapomnienie. Dla łebskich informatyków jest dużo pracy i to się szybko nie zmieni. Dlatego jeśli masz smykałkę do komputerów – wybierz studia informatyczne. Po ich ukończeniu czekają na Ciebie różne ścieżki rozwoju zawodowego.

Programowania gier i multimediów

Gry komputerowe zdominowały męski świat już jakiś czas temu. Grają wszyscy od nastolatka do dojrzałego mężczyzny. Dlaczego? A kto nie czuje satysfakcji przeżywając przygody, wykonując misje i ratując świat? No właśnie. Dziewczyny również przekonują się do tej, kradnącej masę czasu rozrywki, choć nie wszystkie się do tego przyznają. Co roku powstają setki, a nawet tysiące gier komputerowych. To wszystko, ktoś musi zaprojektować. Zawsze marzyłeś o tym, aby stanąć po drugiej stronie? Dzięki obraniu kursu w kierunku informatyka we Wrocławiu, stanie się to możliwe!

Aplikacje internetowe i mobilne

Evan Spiegel. Znasz jego historię? Był zwykłym informatykiem, do czasu kiedy stworzył aplikację, do wysyłania zdjęć, które po 24 godzinach ulegają samozniszczeniu (ale nie tak spektakularnie jak u Toma Cruise w Mission Impossible), która szybko stała się hitem. Dzięki niej Evan stał się nie tylko miliarderem, ale i zdobył ukochaną (modelkę Mirandę Kerr). Całkiem jak w bajce, prawda?

Czytaj także  Cechy dobrego menedżera

Stymulowanie i modelowanie komputerowe w biomedycynie

Operacja przeprowadzona poprzez ekran komputera nie jest już niemożliwa. Ratowanie życia i zdrowia może przybierać różne formy. Jeżeli nowinki medyczne należą do kręgu Twoich zainteresowań ta forma pracy jest idealna do Ciebie. Będziesz mógł rozwijać swoje zdolności w dziedzinie projektowania i administracji informatycznych systemów zarządzania w medycynie.

Projektowanie Virtual Reality

To dość nowa ścieżka zawodowa na rynku pracy. Chociaż jeszcze nie osiągnęła apogeum, stawia już pierwsze kroki, a firmy chętniej inwestują w takie działania. A to za sprawą nowoczesnych technologie 3D, które kompletnie odwróciły procesy projektowania, skróciły czas prototypowania, a także ułatwiły testowanie i zarządzanie portfolio projektowym.

Zarządzanie projektami IT

W odgrywaniu roli lidera projektu informatycznego, powiązanego z rozwojem oprogramowania, szalenie ważna jest umiejętność łączenia wiedzy z zakresu zarządzania i właśnie – informatyki. Zdolność zarządzania projektami IT jest istotna zarówno podczas prowadzenia złożonych przedsięwzięć informatycznych, wdrażania nowej infrastruktury informatycznej, jak i kierowaniem młodym start up-em.

Walka z cyberprzestępczością

Kryminaliści co rusz znajdują nowe formy na „zarabianie” pieniędzy. Doskonale przekonali się o tym twórcy hitowego serialu „Gra o Tron”. Przy okazji emisji siódmego sezonu, hakerzy szantażowali stację, że wypuszczą najnowszy odcinek jeszcze przed oficjalną premierą w telewizji do sieci, jeśli zarząd nie wypłaci im żądanej kwoty. W takiej sytuacji potrzebni są ludzie, którzy zadbają o bezpieczeństwo cyberdanych. Jako że praktycznie każdy z nas posiada konto w mediach społecznościowych, posługuje się adresem email – możemy stać się ofiarą przestępstwa – nawet w tej chwili. Wielkie korporacje inwestują ogromne kapitały w ochronę cyberdanych. Bo to, jak wielkie szkody może narobić atak hakerów, pokazuje choćby serial „Mrs. Robot”.  Zostań pogromcą inteligentnych przestępców sprzed ekranu komputera, nie narażając się na utratę zdrowia czy życia.

Czytaj także  Pomysłowe dyplomy na różne okazje